Social Media
Recent Posts
Miłośniczka natury i aktywności na świeżym powietrzu. Absolwentka studiów podyplomowych WSE “Behawiorystyka zwierząt, specjalizacja psy” oraz kursu COAPE “Szkoła dla psów”. Prowadzi stronę z poradami dot. aktywności z psami i behawiorystyki: www.facebook.com/traildogpl
Właścicielka Jałowcówka Centrum Aktywności PSYchoruchowej – kameralnej agroturystyki w Beskidzie Żywieckim (www.jalowcowka.pl), w której organizuje aktywne pobyty dla innych miłośników psów. Ze swoimi psami – husky i wilczakiem czechosłowiackim uprawia canicross, dogtrekking, bikejoring i dogtouring.
Liczmy, że skorzystacie z jej doświadczenia w szusowaniu na nartach i dowiecie się jak uprawiać choćby skijoring i bikejoring. Oprócz tego autorka prezentuje ciekawostki ze świata powiązane rzecz jasna z aktywnościami, psem oraz kulturą.
Do grona naszych współpracowników dołączyła dr Monika Niewiadomska, która w miarę możliwości będzie służyła pomocą oraz poradami w zakresie rozwiązywania najczęściej występujących problemów z psem żyjącym w rodzinie. Wielu opiekunów nie radzi sobie z ciągnięciem psa na smyczy, niszczeniem przedmiotów w domu lub warczeniem i pomrukiwaniem na innych domowników. Większość z nich można rozwiązać z fachową pomocą behawiorysty.
Nie wiedząc jak uporać się z podobnymi problemami możecie pisać na adres mailowy:
m.niewiadomska@aktywnizpsami.pl
Urodzona w Toruniu. Pracuje i mieszka w Szczecinie. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, pracuje na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia w Szczecinie. Dogoterapeuta i behawiorysta zwierząt Coape. Od 2003 roku jej praca zawodowa prócz pracy na uczelni jest związana z psami. Jako pierwsza rozpoczyna zajęcia dogoterapeutyczne – rehabilitacje dzieci z cukrzycą typu 1. Wykorzystanie sportów kynologicznych w leczeniu cukrzyków staje się głównym tematem jej badań i codziennej pracy. Prowadzone zajęcia dogoterapii dla cukrzyków, jak również dla dzieci z dysfunkcją narządu ruchu przyniosły bardzo korzystne wyniki w leczeniu, co zaprezentowane zostało w licznych artykułach. Jej największa pasją jest praca z psami, szczególnie agility. Biega z dwoma psami border collie: Tornado i Rozi. Jako behawiorysta zwierząt (COAPE) pomaga rozwiązywać opiekunom ich problemy z psami.
http://progresniewiadomska.weebly.com/
Witamy na pokładzie Aktywnych współpracowników Katarzynę Pęzińską-Kijak, właściciela Akademii Rehabilitacji i Diagnostyki Zwierząt, zoofizjoterapeutę i diagnostę. Liczymy, że wiedza i doświadczenie wieloletniego praktyka w profilaktyce w sportach kynologicznych pomoże wielu osobom choćby w doborze odpowiedniej aktywności dla siebie i psa. Niewykluczone, że część z Was rozważając zakup lub adopcję psa również skorzysta z jej porad.
Poniżej informacje o autorce publikacji:
Obecnie pisze pracę doktorską w Pracowni Anatomii Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Sekretarz Polskiego Towarzystwa Anatomicznego oddziału w Szczecinie. W ciągu wieloletniej nauki uzyskała uprawnienia zawodowe w kierunku diagnostyki weterynaryjnej i laboratoryjnej oraz zoofizjoterapii, a także dyplom z kynologii.
Na co dzień prowadzi badania naukowe z zakresu anatomii i histologii zwierząt oraz zaburzeń rozwojowych. Od roku 2010 prowadzi zajęcia z tych przedmiotów dla studentów Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt oraz Techników weterynarii.
Specjalizuje się w diagnostyce termograficznej oraz rehabilitacji zwierząt.
Założyciel Zachodniopomorskiego Klubu Molosów
http://zachklubmolosow.blogspot.com
Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Termografii Zwierząt (PTTZ) www.pttz.pl
Wieloletnie doświadczenie zdobywała poprzez praktyki i staże w zakładach leczniczych dla zwierząt, laboratoriach badawczych, odbyła także staż naukowo-dydaktyczny w Katedrze Anatomii Zwierząt i Nauk Morfologicznych SGGW w Warszawie. Praca ze zwierzętami nie ograniczała się wyłącznie do gatunków domowych, ale również ferm bydła, norek oraz praktyk w ogrodach zoologicznych w Warszawie i Gdańsku-Oliwie. Podczas nauki i praktyk i staży zyskała doświadczenie z zakresu zoohigieny, diagnostyki, leczenia, produkcji zwierzęcej oraz zasad pracy zarówno w laboratorium, jak i terenie. Absolwent Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w 2010 roku.