Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Dogtrekking Karkonoski 2017

3 grudnia 2017 / godzina: 09:00 - 18:00

free

Dogtrekking Karkonoski 2017

2 grudnia 2017 zapraszamy aktywnych właścicieli psów razem ze swoimi pupilami na drugą edycję imprezy „Doktrekking Karkonoski” organizowanej przez Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk” finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Zabawę rozpoczynamy o godzinie 10.00 rano startem uczestników na trasę HARD (30 km). O godzinie 11.00 przewidziany jest start uczestników na trasę EASY (15 km). Uwaga! O godzinie 9.00 rozpoczynamy odprawę weterynaryjną wszystkich uczestników czworonożnych! Trasy będą poprowadzone przez malownicze lasy, łąki i pagórki Rudaw Janowickich i okolic (woj. dolnośląskie) – można spacerować, można biec, można samemu z psem, można całą rodziną i liczniejszą gromadą czworonożnych przyjaciół.
Zabawa polega na odnalezieniu wszystkich punktów kontrolnych oznaczonych na mapie, którą uczestnicy otrzymają przed startem.
Dogtrekking Karkonoski ma charakter biegu na orientację, na punktach kontrolnych zawodnicy będą proszeni o wykonanie prostych zadań lub rozwiązania zagadek.
Będziemy rywalizować w kategoriach:
• Indywidualnej na dystansie 15 km (trasa EASY) lub 30 km (trasa HARD) – do udziału w tych klasyfikacjach zapraszamy wszystkich chętnych z psami, którzy ukończyli 18 lat, a także tych, którzy ukończyli 16 lat za pisemną zgodą prawnych opiekunów.
• Drużynowej na dystansie 15km (trasa EASY ) – tu wiek nie gra roli, jednak w każdej drużynie muszą być przynajmniej 2 osoby w tym przynajmniej jedna dorosła + pies.

Psiaki muszą mieć ukończone 12 miesięcy, a także potwierdzenie szczepienia przeciwko wściekliźnie. Muszą być również zdolne do pokonania wybranego dystansu. W dogtrekkingu nie mogą brać udziału suki w trakcie cieczki, suki w ciąży i do 6 tygodni po porodzie. Pieski muszą być w szelkach lub w obrożach (jeśli potrafią biec przy nodze) i być trzymane na smyczy w trakcie trwania imprezy.
Pamiętajmy, aby na trasę zabrać ze sobą wodę dla siebie i naszego przyjaciela, a także but ochronny dla psa na wypadek skaleczenia łapki.

Dla wszystkich uczestników i ich czworonogów przewidziane są upominki i poczęstunek. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Po zakończeniu dogtrekkingu rozlosujemy także nagrody wśród wszystkich pozostałych uczestników.

Organizatorem imprezy jest Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego. Dogtrekking Karkonoski zostanie zorganizowany w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk” sfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Udział w Dogtrekkingu Karkonoskim jest bezpłatny.

ZGŁOSZENIA prosimy przesyłać za pomocą formularza www.bit.ly/DK2017-zapisy

Regulamin do pobrania na stronie www.kkon-jg.pl w sekcji Aktualności/DOGTREKKING KARKONOSKI 2017.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: dk2017@kkon-jg.pl
Do zobaczenia!

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2017
Czas:
09:00 - 18:00
Koszt:
free
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1868186350164021

Organizator

Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego
Telefon:
601 244 437
Email:
dogtrekking.karkonoski@gmail.com
Strona internetowa:
http://www.kkon.pl/psy/?dogtrekking,24

Miejsce

Ściegny
Widokowa 9 Dolnośląskie 58-534 Polska + Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *